Warszawa to doskonałe miejsce na letni wypoczynek. W sezonie wakacyjnym odbywa się tu mnóstwo różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, które nie są dostępne w innym okresie, np. kino plenerowe czy koncerty fortepianowe na świeżym powietrzu.

 

Kultura „pod chmurką”

 

Fryderyk Chopin to postać stale obecna w różnych miejscach w Warszawie, szczególne docenienie dorobku tego wielkiego artysty od kilkudziesięciu lat w postaci koncertów odbywa się w Łazienkach Królewskich. Od maja do końca września warto skorzystać ze wspaniałej okazji wysłuchania recitalu fortepianowego na żywo – w każdą niedzielę o godzinie 12:00 i 16:00 w Ogrodzie Modernistycznym.

 

Warsztaty, pokazy i nauka

 

Wakacje to również doskonały czas na doskonalenie lub nabywanie nowych umiejętności. Co roku Centrum Nauki Kopernik organizuje wiele imprez tematycznych w ramach wydarzenia Lato w Koperniku, w których udział mogą wziąć zarówno dorośli, jak i dzieci. Można tam, m. in. podziwiać zjawiska astrologiczne (spadające Perseidy i zaćmienia Księżyca), konstruować różnego rodzaju przedmioty, obcować ze sztuką oraz oglądać filmy.

 

Inne warte uwagi imprezy kulturalne w Warszawie, to: wieczory w Muzeum Narodowym, ArtPark – strefa artystyczna” w Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, Nocny Market oraz spektakle plenerowe wystawiane przed Och-Teatrem.

 

Kino plenerowe i Targ Śniadaniowy – relaks i niezobowiązująca atmosfera

 

Możliwość obejrzenia filmu pod gołym niebem to ciekawy sposób na spędzenie wieczoru. Co roku w ramach wydarzenia Filmowa Stolica Lata w różnych lokacjach na terenie Warszawy odbywają się pokazy za darmo. Seans można obejrzeć, m. in. w Łazienkach Królewskich, na Polu Mokotowskim, w Parku Bródnowskim, w Ogrodzie Saskim, przy Filmotece Narodowej, na dachu Centrum Nauki Kopernik, na Osiedlu Astronautów oraz na Kępie Potockiej. Pokazy rozpoczynają się o godzinie 20:30 lub 21:00, ale warto pojawić się wcześniej, aby zająć leżak.

 

Targi Śniadaniowe to inicjatywa z powodzeniem od kilku lat realizowana na terenie całego kraju. W Warszawie Targ śniadaniowy odbywa się w kilku miejscach, m. in. na Żoliborzu. To doskonała okazja do spędzenia weekendowego poranka a nawet całego popołudnia w piknikowej atmosferze. W czasie wydarzenia na świeżym powietrzu serwowane są posiłki kuchni z różnych zakątków świata, można przyjść tam z psem, wziąć udział w warsztatach, posłuchać muzyki na żywo, a nawet kupić świeże produkty od lokalnych przedsiębiorców, wypożyczyć kocyk oraz poleżeć w hamaku.